Čističe za studena na bázi uhlovodíků: ekologické a účinné řešení pro čištění dílů a odmašťování kovů

Studené čisticí prostředky na bázi uhlovodíků jsou účinným a ekologickým řešením pro čištění (malých) dílů a odmašťování kovů. Jsou vyrobeny z ropných produktů a jsou téměř ze 100 % recyklovatelné. Tyto čističe za studena na bázi ropy lze účinně použít k odstranění všech typů znečištění olejem a mastnotou.

Výhody čisticích prostředků na bázi uhlovodíků za studena

 • Vysoký stupeň čištění: Čističe za studena na bázi uhlovodíků mají vynikající rozpouštěcí schopnost pro mnoho obtížně čistitelných organických nečistot, jako jsou oleje a tuky, dehet nebo zaschlé vosky. Díky nízkému povrchovému napětí pronikají i do těch nejmenších mezer. Podle hesla “podobné se rozpouští podobně” čistič IBS za studena na bázi uhlovodíků zvedá znečištění, proniká a mísí se s oleji nebo tuky a lze jej snadno opláchnout nebo odstranit kartáčem.
 • Čištění v jednom kroku: speciální čisticí prostředky umožňují čištění v jednom kroku, kdy se nečistoty odstraní během jediného úkonu. To je mimořádně úsporné a časově nenáročné. Typické vedlejší účinky vody, jako je koroze nebo voda zachycená v dutinách, jsou zde zcela eliminovány. Náročné procesy sušení proto nejsou nutné. Jednostupňové čištění pomocí čisticích prostředků za studena má kromě úspory nákladů dosažené díky úspoře operací, jako je sušení a domazávání, ještě jednu rozhodující výhodu: nevzniká odpadní olejová voda, kterou je třeba nákladně likvidovat jako nebezpečný odpad.
 • Šetrné k životnímu prostředí: čisticí prostředky za studena na bázi uhlovodíků se vyrábějí z ropných produktů a jsou téměř ze 100 % recyklovatelné. To znamená, že nemají žádný dopad na životní prostředí a jsou zcela udržitelné.
 • Bezpečné: na rozdíl od jiných rozpouštědel jsou čisticí prostředky IBS za studena neškodné z hlediska zdraví a hygieny práce a mají nízký potenciál ohrožení. Obojí je potvrzeno bezpečnostními certifikáty, zprávami o kožní snášenlivosti a měřeními limitů expozice na pracovišti. Na rozdíl od čisticích prostředků na bázi vody lze při čištění uhlovodíkovými čisticími prostředky za studena bezpečně ignorovat nařízení o biologických látkách.
 • Ochrana proti korozi: Čističe za studena na bázi uhlovodíků mohou poskytovat ochranu proti korozi tím, že na povrchu čištěných dílů vytvoří ochrannou vrstvu. To je důležité zejména při čištění kovových dílů.
 • Energetická účinnost: Kartáčová umyvadla s bakteriemi/mikroorganismy musí být neustále zahřívána, aby se bakterie/mikroorganismy udržely aktivní. To vede k vysoké spotřebě elektřiny po celý den. Naproti tomu studený čistič není třeba zahřívat a používá se podle potřeby, což výrazně snižuje spotřebu energie.
 • Dlouhá životnost: Čistička za studena může dosáhnout velmi dlouhé životnosti díky použití podle potřeby a absenci ohřevu. V závislosti na četnosti používání a množství vnesených nečistot je zpravidla možná životnost několik měsíců.


Oblasti použití

Čističe za studena na bázi uhlovodíků se používají v mnoha různých oblastech a průmyslových odvětvích, např. v:

 • Údržba: pro údržbu a opravy strojů a systémů za účelem odstranění znečištění olejem a tukem.
 • Výroba: Ve výrobě se k čištění obrobků a nástrojů používají čističe za studena na bázi uhlovodíků.
 • Výroba: Čističe za studena na bázi uhlovodíků se používají ve výrobě k čištění polotovarů a hotových výrobků.
 • Procesní technologie: Čističe za studena na bázi uhlovodíků se používají v procesní technologii k čištění součástí a systémů.